Advokatas Algirdas Bauža

Advokatas Klaipėdoje

Temos

Vairavimas be pažymėjimo, bet išlaikius egzaminą

Policija  nori atimti teisę vairuoti už automobilio vairavimą neturint teisės vairuoti, bet asmuo išlaikęs visus vairavimo egzaminus, tačiau neatsiėmęs vairuotojo pažymėjimo.

Ar policija teisi, kaip manote?

Iš karto pasakau, kad norėti nėra draudžiama.

Kelių eismo taisyklėse (KET) yra nurodyta, kad draudžiama vairuoti transporto priemonę asmenims, neturintiems šios teisės. Taip pat yra įtvirtinta nuostata, jog motorinės transporto priemonės, traktoriaus, savaeigės mašinos, vairuotojas be kitų būtinų dokumentų privalo su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

Manyčiau, kai asmuo išlaiko vairavimo egzaminą, laikytina, jog asmuo turi teisę vairuoti nuo egzamino išlaikymo dienos.

Tokiu atveju,  už transporto priemonės vairavimą neturint teisės vairuoti šioje situacijoje asmuo negali būti nubaustas.

Kita vertus, kaip jau buvo minėta anksčiau, KET numatyta pareiga transporto priemonės vairuotojui su savimi turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Todėl transporto priemonių vairavimas neturint su savimi galiojančio vairuotojo pažymėjimo pažeidžia KET.

Tik prašau nepainioti, vairuotojo pažymėjimo neturėjimo su teisės vairuoti praradimu.

Koks skirtumas – ar vairuoju neturėdamas pažymėjimo, ar vairuoju praradęs teisę vairuoti – paklausite Jūs ir aš atsakysiu – nuobaudos dydis!
Turite klausimų? Rašykite  algirdas@bauza.lt ar skambinkite 86 9921452