Advokatas Algirdas Bauža

Advokatas Klaipėdoje

Temos

Man teisininko nereikia

„Man teisininko nereikia“ arba „Jūs man parašykite, o toliau jau aš pats“ – žodžiai iš serijos „Man nereikia gydytojo, aš pats pasirinksiu vaistus“.

Jeigu sąžiningai, kai girdžiu tokius pasisakymus, nepradedu įtikinėti žmogaus ir aiškinti jam profesionalios pagalbos naudą. Nusišypsau ir palinkiu sėkmės. Pats tai pats.

Todėl, kad pats žmogus atsakingas už savo veiksmus, savo gyvenimą. Taip pat žiūriu, pavyzdžiui, į girtuoklius, narkomanus. Gaila? Taip. Užjaučiu? Gal, bet juk patys pasirinko tokį gyvenimą, juk ne gyvenimo aplinkybės įpylė ar suleido daugybę kartų, ir jeigu patys nenuspręs atsisakyti priklausomybių, niekas kitas to nepadarys. Pagelbėti galima, bet tik pagelbėti, o nusprendžia pats žmogus.

Jeigu žmogus nutarė „gydytis savarankiškai“, kokia prasmė įtikinėti priešingai, tai jo atsakomybė. Reikia paleisti tokius žmones su taika į laisvą plaukiojimą, ypatingai tuos, kurie ne tik nutarė patys išsiaiškinti su savo teisinėmis problemomis, bet dar ir teisininkus nuvertina.⠀Atseit, kas čia tokio tie įstatymai, teismai visokie? Tokiems mano palinkėjimas – pirmyn ir su daina!

Kartais sutinku tuos žmones teismuose laukiant teismo posėdžio pradžios. Kažkodėl neramūs tokie, žvalgosi išsigandusiais žvilgsniais, vaikšto pasimetę koridoriumi pirmyn atgal.

Taip, žmonės gali neturėti pinigų geram teisininkui, bet yra nemokama valstybinė teisinė pagalba. Nebent neturint pinigų geram teisininkui ir neatitinkant reikalavimų nemokamai valstybinei teisinei pagalba tiktų bet koks teisininkas.

Nors nežinau nežinau, jeigu bet koks teisininkas, gal tikrai geriau patiems…

Kaip manote?